Komunikacja w Internecie

29 października 2013 | Autor Więcej

Temat: Komunikacja w Internecie

GRUPY  DYSKUSYJNE

Grupa dyskusyjna to usługa internetowa pozwalająca wymieniać między wieloma użytkownikami (połączonymi w grupy o podobnych zainteresowaniach) wiadomości dotyczące interesujących ich tematów. Zawartość konkretnej grupy dyskusyjnej składa się z wysyłanych pocztą elektroniczną artykułów bądź zapytań oraz odpowiedzi na nie.

Zasada działania grup dyskusyjnych nie jest zbyt skomplikowana. W sieci są specjalne serwery, do których możemy wysłać elektroniczny list. Tam może być on przeczytany przez każdego Internautę. Czytający może na nasz list odpowiedzieć – albo przesyłając odpowiedź bezpośrednio do nas, albo też zostawiając ją na tym serwerze. Oznacza to, że korzystając z którejś z nich możemy rozszerzać swoją wiedzę zadając pytania i odpowiadać na pytania innych uczestników. My też możemy zapisać się do jednej z nich.

Wybrane grupy dyskusyjne:        

pl.hum.poezja – tu rozmawia się o poezji

pl.hum.x-muza – wszystko o filmie

pl.rec.ksiazki   – recenzje książek i nowości wydawniczych

Grupy dyskusyjne w portalu firmy Google

CZAT – SIECIOWE  KAWIARENKI

Kawiarenki są to takie strony WWW, na których możemy na żywo „porozmawiać” z innymi Internautami. Oznacza to, że my wpisujemy w odpowiednie miejsce to, co chcielibyśmy powiedzieć i zatwierdzamy nasze słowa klikając na przycisk Wyślij lub inny podobny – zależy od kawiarenki. Za chwilę widzą nasz tekst wszyscy uczestnicy pogawędki. Na wielu czatach jest również opcja wysyłania wiadomości do wybranej osoby. Korzystanie z czatów jest bardzo proste. Wchodzimy pod jeden z niżej podanych adresów, wybieramy pokój, logujemy się i już możemy rozmawiać. W niektórych kawiarenkach jest możliwość dołączania do tekstów małych obrazków czy nawet dźwięków. Poza tym do rozmów bardzo często zapraszani są znani ludzie np. politycy czy artyści i czasami jest to jedyna możliwość by zadać im nasze pytanie. Czaty możemy znaleźć prawie w każdym portalu.

Tagi: ,

Kategoria: Google, Informatyka, Notatki z informatyki

Comments are closed.